SK „Mladost“ i SKI „Gacko“ uspješni u Tesliću

U nedjelju 4. decembra u Tesliću je održano Prvenstvo RS u streljaštvu u kadetskoj i juniorskoj kategoriji. Takmičili su se klubovi iz RS koji rade po međunarodnom programi streljaštva, a SK Mladost iz Gacka je zabilježio ekipno 4 druga mjesta i još mnogo odličnih rezultata. Prvenstvo je održano u disciplinama vazdušna puška i pištolj.

Kadetkinje u sastavu Dajana Krstojević, Ivana Lažetić i Tijana Crnogorac ekipno su zauzele 2. Mjesto sa pogođenih 1093,9 krugova. U juniorskoj kategoriji nastupile su u istom sastavu i takođe zauzele drugu poziciju .

Treba istaći da je Dajana Krstojević apsolutni prvak RS za sezonu 2016. Ona je na ovom prvenstvu osvojila 2 zlatne medalje u pojedinačnom plasmanu u kategorijama kadetkinja i juniorki. Drugoplasiranu strelkinju iz SK „Geofon“ ostavila je čitavih deset krugova iza sebe, ističu u klubu.

Kadeti su u disciplini vazdušna puška gađali u sastavu: Milovan Vuković, Milan Papović i Luka Skoko. Oni su zauzeli treće mjesto ekipno sa pogođena 1093 kruga. I juniorski tim je bio u istom sasatavu a osvojili su četvrto mjesto.

U disciplini vazdušni pištolj za kadete su gađali Ivan Slijepčević, Stefan Aškrabić i Milovan Vuković. Ekipno su pogodili 915 krugova i zazuzeli 2. Mjesto.

Uspješni su bili i u juniorskoj kategoriji, u istom sastavu su zauzeli takođe drugu poziciju sa 1369 krugova.

U pojedinačnom plasmanu Ivan Slijepčević je zauzeo 3. mjesto u kadetskoj kategoriji , a u juniorskoj drugo, a Stefan Aškrabić je osvojio 4. mjesto u obje kategorije, što je odličan rezultat za pištoljaše, ističe trener Momir Vuković.

Dan prije, u Tesliću je održano Prvenstvo invalida RS i streljački turnir invalida koji se održava povodom 3. decembra Međunarodnog dana osoba sa invaliditetom, u organizaciji SKI „Borac“ iz Banja Luke. Na turniru su učestvovali svi klubovi invalida iz Republike Srpske. Gačani Momir Vuković, Momo Pljevaljčić i Željko Marković, zajedno su upucali 881 krug i zauzeli 3.mjesto.