Sigurnom igrom do pobjede

U prvoj polu-finalnoj utakmici plej-ofa u petak, ŽOK „Gacko“ savladao je domaćina u Banja Luci ekipu „BL Volej“ rezultatom 3:2. U ovoj neizvjesnoj utakmici do kraja Gačanke su dobile prvi, četvrti i peti set (15:25, 25:21, 25:23, 19:25 i 8:15).

Prvi set su naše djevojke prilično lako dobile. I u setovima koje su izgubile odbojkašice Gacka su se do kraja borile što se vidi iz rezultata. Do velikog pada u igri domaćina došlo je u četvrtom setu, koji su naše odbojkašice fenomenalno odigrale pa su u jednom momentu vodile 13:4. U petom, odlučujućem setu igrao se poen za poen dok naše djevojke nisu povele sa 6:5 i bile su u vođstvu do kraja seta.

Dakle jednom sigurnom i timskom igrom uspjele su pobijediti u gostima i sada su na korak od finala. Mlada ekipa ŽOK „Gacko“ ima prednost domaćeg terena, jer su prvenstvo završile na drugom mjestu, pa će dočekati „BL Volej“ u petak u Gacku.

Trebalo bi da u drugoj polu-finalnoj utakmici na svom terenu odbojkašice Gacka budu još sigurnije. Ipak ukoliko bude neriješeno treća utakmica se igra već u subotu, takođe u Gacku.