Kik-bokser Matej Mučibabić osvojio zlato

Kik-bokser Matej Mučibabić je ostvario tri pobjede na otvorenom Prvenstvu Balkana i osvojio prvo mjesto u kategoriji do 37kg, u disciplini lajt kontakt.

Takmičenje je održano u subotu 24.marta u Tešnju, a da se radi o veoma kvalitetnom Prvenstvu govori činjenica da je nastupilo oko 700 takmičara iz 17 zemalja. Zastupljene su bile sve discipline u kik-boksu.

Matej je bio jedini predstavnik kik-boks kluba „Tigar“ Gacko i postigao je maksimalan rezultat, osvojivši zlato u konkurenciji starijih kadeta iako je po godinama mlađi. Da bi došao do najsjajnijeg odličja pobijedio je Bugarina, Hrvata i jednog takmičara iz BiH.

Sledeće takmičenje na kojem će nastupiti članovi kluba „Tigar“ jeste drugi dio Prvenstva BiH u lou-kiku i kik-lajtu 16. aprila u Palama.

Treći dio Prvenstva BiH održaće se 12. maja u Gacku u disciplinama K1 i lajt-kontakt, a to je prilika da našim kik-bokserima pružimo podršku.