„Vrednujući sabornost i solidarnost kao važne crte Gačana i ostalih Hercegovaca, odlučio sam da svoj doprinos u ovoj plemenitoj misiji iskažem stvarajući portrete najznamenitijih ljudi naše istorije.
Imajući u vidu da je prethodna humanitarna aukcija bila uspješna i prepoznata, donio sam odluku da ponovo uradim isto, u nadi da ćemo ovaj put zajednički pomoći izlječenju naše sugrađanke Vladenke Beatović“, ističe ovaj mladi čovjek.
U pitanju je portret Vladike crnogorskog i najvećeg pjesnika srpskog, Petra II Petrovića Njegoša, izrađen grafitnim olovkama (dimenzije 39×32cm).
Po završetku aukcije, portret odlazi u ruke kupca koji ponudi najveći iznos, a sav prikupljeni novac biće usmjeren za liječenje naše sugrađanke Vladenke.
Pravila su sljedeća:
1. Aukcija počinje od trenutka objavljivanja i trajaće do 8.8.2024. godine.
2. Ponude pisati u komentar ove objave. (Blagojev fejsbuk profil, ne na profil Radio Gacka).
3. Najveća ponuda će biti blagovremeno ažurirana u naslovnom dijelu objave za vrijeme trajanja aukcije.
4. Uvažavaće se ponude napisane isključivo sa zvaničnih naloga.
Početna cijena iznosi 200 KM
Dosadašnja najveća ponuda iznosi 250 KM
Vašoj pažnji preporučujemo razgovor sa Blagojem Govedaricom, budućim inženjerom građevine. Ali, vrijeme je da vam zagolicamo maštu…Uvod u razgovor počinjemo opštim pitanjima i odgovorima u vidu dijaloga:
Uopšteno o umjetnosti:
-„Suština umjetnosti jeste autentičnost, bilo da je to u obliku likovne umjetnosti, književnosti, arhitekture ili muzike, a suština autentičnosti jeste u umjetnosti napraviti prostor za igru sa formom i stilom, a ne naravno da u svemu tome budemo funkcionalni idiot“.
Lokalna zajednica i odnos prema prema umjetnosti:
-„Situacija i zainteresovanost bi se najbolje mogla opisati rečenicom Bogdana Tirnanića: „Nemaju pijanci volje da zorom mijenjaju košulje“.“
Uzori na domaćoj sceni:
„Što se tiče uzora na domaćoj sceni bih izdvojio Miodraga Dada Đurića i Miću Popovića, a što se tiče strane na prvom mjestu bi se našao zasigurno Salvador Dali.“
Vaše mišljenje o domaćoj umjetničkoj sceni:
„Tokom par decenija aktivnog i požrtvovanog uzgajanja krompira, zaboravili smo da nas je Dositej Obradović pored krompira darovao i prosvjetom, kako u polju književnosti tako i u muzici. U vremenima kada se sviralo o revoluciji, dizale su se revolucije. Jasno se uviđa da između slike današnjeg društva i muzičke scene postoji samo jedan tanak indigo papir“.
Slijedi razgovor…
Podijeli: